گالری ما

اطلاعات تماس

نکته ضروری برای فروش خانه

7 نکته ضروری برای فروش خانه

آماده به فروش خانه خود هستید؟ این 7 نکته اساسی برای فروش خانه‌تان به شما کمک خواهد کرد تا آماده شوید و یک آگهی خوب ایجاد کنید که جلب و جذب خریداران خانه پتانسیلی را تضمین کند. نکته ضروری برای فروش خانه را یاد بگیرید.

به طور معمول، مشاور املاک انتخابی شما اکثر شرایط لازم ایجاد آگهی شما را مدیریت خواهد کرد. با این حال، به عنوان فروشنده، شما نقش مهمی در این فرآیند دارید. این نکات فروش خانه به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از فرآیند پیدا کنید و بفهمید چه چیزهایی برای موفقیت در فروش یک خانه باید آماده کنید. پس بیایید شروع کنیم!

1. بررسی قیمت و اینکه چقدر می ‌توانید یک خانه را بفروشید؟

یک ایده دقیق و واقعی از اینکه چقدر می ‌توانید یک خانه را در منطقه‌ خود بفروشید بدست آورید. ما به شما پیشنهاد می‌ دهیم که این مراحل ساده را دنبال کنید:

۱. از حداقل سه دلال املاک یک ارزیابی ‘بدون تعهد’ برای ملک خود درخواست کنید.

۲. تحقیق در مورد قیمت ‌گذاری مشابه در منطقه ‌تان و قیمت ‌های فروخته ‌شده در منطقه را انجام دهید.

۳. لیستی از آگهی های موفق بسازید و بررسی کنید که چه اموری در آنها برای مشتریان جذاب بوده و آن را به یک آگهی خوب تبدیل کرده است. احتمالاً یک الگو را مشاهده خواهید کرد. این به شما کمک می‌ کند تا یک چک لیست برای خود ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید که یک ملک تنها به اندازه ای ارزش دارد که خریدار تمایل به پرداخت آن داشته باشد، بنابراین مهم است که بدانید چه قیمتی در بازار منطقه ‌تان پذیرفته می ‌شود. با دنبال کردن نکات فروش خانه، فرصت مناسبی برای شناخت و دست‌یابی به ارزش واقعی ملک خود پیدا خواهید کرد.

۲. تعمیرات وسایل و بازرسی خانه

بیشتر تسهیلات اعتباری مرتبط با مسکن پیش از اینکه وام را تصویب کنند نیاز به گزارش قابل قبول بازدید از یک بازرس تأیید شده دارند. اگر درباره تعمیراتی که خانه‌ تان ممکن است نیاز داشته باشد تردید دارید، بهتر است برای تعمیرات و اصلاحاتی موارد لازم را اولویت بندی کنید.

خواندن  نکات مهم هنگام فروش ملک

بازسازی یک آشپزخانه یا حمام قدیمی به ‌ندرت هنگام فروش خانه سودآور است، بنابراین بازسازی ها را به حداقل برسانید و بر تعمیرات لازم تمرکز کنید. به مواردی که به شدت به چشم می‌خورند مانند نشت آب، سقف یا لوله ‌های نشتی اهمیت دهید. دستگاه ‌ها یا گرم‌کننده‌های آب قدیمی که بیش از حد انرژی مصرف می‌کنند را به‌ روز کنید. اگر نمی‌ دانید از کجا شروع کنید، یک بازرس خانه را استخدام کنید تا مشاوره بدهد. این کار همچنین می‌تواند از مشکلات غیرمنتظره که ممکن است فروش شما را مختل کند، جلوگیری کند.

۳. آماده‌ سازی – خانه ‌تان را برای فروش آماده کنید

همه ‌ما عبارت “اولین تجربه مهمترین تجربه است” را شنیده ‌ایم، هنگام آماده‌ سازی برای فروش خانه به یاد داشته باشید که این موضوع بسیار حائز اهمیت است. نکات زیر به فروشندگان خانه کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنند خانه ‌شان تاثیر خوبی در نگاه اول خواهد داشت.

  1. از خیابان شروع کنید : به بیرون بروید و به دقت به خانه و ملک خود نگاه کنید. آیا خانه ‌تان جلوه خوبی دارد؟ از همسایگان و دلالان املاک که درخواست ارزیابی کرده‌ اید هم بپرسید. این دیدگاه ارزشمند است و به شما کمک خواهد کرد تا اولویت‌ های خود را مشخص کنید. یک لیست بسازید و اقدامات لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود خانه ‌تان از نظر بیرونی تمیز و مرتب به نظر بیاید.

 

  1. به داخل بروید : زمان آن است که به داخل خانه بروید. زمانی برای پاکسازی و تعمیر در نظر بگیرید. خانه خود را به گونه ‌ای تمیز و آماده کنید که خریداران بالقوه بتوانند خود را در آن تصور کنند. برای انجام این کار، باید همه چیز را ‌بهتر، جادارتر و جذاب‌تر جلوه دهید :

– زباله‌ ها را پاک ‌سازی کنید و وسایل شخصی مانند عکس‌های خانوادگی، هنرها و مجموعه‌ ها را بردارید.

– اثاثیه قدیمی یا آسیب ‌دیده، دکوراسیون و گیاهان پژمرده را حذف کنید.

– کمد و کابینت‌های خود را خالی کنید و مرتب کنید. کمد‌ها و فضای ذخیره ‌سازی برای خریداران مهم هستند. اجازه ندهید که کمد‌های شما جلوه نامناسبی داشته باشند.

خواندن  نکات مهم هنگام فروش ملک

– دیوارها را رنگ آمیزی کنید : دیوارها را با رنگ های روشن مانند سفید ساده یا بژ رنگ آمیزی کنید. هرچه طرح رنگ ‌های شما کمتر و یکسان تر باشد، برای خریداران آسان ‌تر است که پتانسیل های خانه را ببینند.

به این موارد به عنوان فرصتی برای شروع فروش خانه خود نگاه کنید. آگهی های عالی زیادی را به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند تلاش های خود را بر سازمان‌دهی کنید. به خاطر داشته باشید که ممکن است نیاز به اجاره یک انباری داشته باشید، اما ارزش آن را دارد. با این کار خانه شما برای عکس ها، بهتر آماده می شود و شما آمادگی بیشتری برای ارائه خانه خود خواهید داشت.

4.نکته ضروری برای فروش خانه: در زمان مناسب بفروشید

بهار معمولاً بهترین زمان برای فروش خانه است زیرا اکثر خریداران خانه به دنبال نقل مکان در ماه های تابستان هستند که هوا معتدل است و مدرسه بچه ها تعطیل است. برنامه ریزی کنید تا خانه شما تا ماه مارس یا آوریل آماده عرضه به بازار باشد. به طور معمول، توصیه می شود حداقل 6 هفته فرصت دهید تا خانه خود را برای فروش آماده کنید و 6 هفته دیگر برای فروش خانه خود زمان بگذارید. در مجموع، این فرآیند حدود 12 هفته طول می کشد. بنابراین آمادگی خود را 3 تا 6 ماه قبل از جا به جا شروع کنید.

5. نکته ضروری برای فروش خانه: عکاسی مهم است

روی یک عکاس حرفه ای خوب سرمایه گذاری کنید تا مطمئن شوید خانه شما به بهترین شکل ممکن به نظر می رسد. فرقی نمی ‌کند که بخواهید خانه ‌ای کوچک بفروشید یا بزرگ، یک عکاس ملک می ‌داند چگونه اتاق‌ های شما را بزرگ جلوه دهد.  اطمینان حاصل کنید که عکاس شما تجربه ای از “ایجاد فضا و صحنه های مناسب” را دارد.

در بسیاری از موارد بهتر است از یک کارگر برای آماده سازی و مرتب کردن خانه کمک بگیرید. به خصوص از قصد فروش خانه را دارید، تمیزکاری همه قسمت های خانه مهم خواهد بود. آنها می توانند کمک های بسیاری در جا به جایی وسایل و مرتب کردن آنها به شما دهند تا بتوانید خانه خود را برای عکاسی آماده کنید.

“عکس جلوی خانه” تصویر اصلی است که در آگهی ملک شما ظاهر می شود. هدف از این عکس ایجاد انگیزه در خریداران بالقوه برای دیدن بقیه عکس ها، مطالعه بیشتر در مورد ملک شما و درخواست بازدید است. به این فکر کنید که چگونه می توانید این عکس را به بهترین شکل ایجاد کنید.

خواندن  نکات مهم هنگام فروش ملک

6. آگهی خود را به صورت آنلاین ارائه دهید

اگر آگهی شما به صورت آنلاین منتشر نشود بسیاری از افراد به آن دسترسی نخواهند داشت. ایجاد یک آگهی در سایت یک آژانس املاک محلی عالی است، اما پیدا کردن آن برای خریداران بالقوه ممکن است سخت باشد. به خصوص برای خریدارانی که از خارج از شهر یا حتی کشور برای خرید خانه به شهر شما می آیند. بنابراین، شما باید مطمئن شوید که مشاور املاک شما از یک پورتال آنلاین املاک نیز برای انتشار آگهی استفاده می کند.

7.نکته ضروری برای فروش خانه: پلان های طبقه را در آگهی خود بگنجانید

مطالعه انجام شده توسط Rightmove نشان می دهد که قرار دادن پلان طبقات یکی از مهم ترین نکات برای فروش خانه است. بیش از یک سوم خریداران گفته اند که اگر پلان یک ملک را داشته باشند بیشتر جذب ملک خواهند شد. علاوه بر این، آنها دریافتند که گنجاندن یک پلان طبقه می تواند تعداد کلیک خریداران را تا 52 درصد در سایت های فروش ملک افزایش دهد که مقدار قابل توجهی است. با گنجاندن یک پلان طبقه، می توانید اطمینان حاصل کنید که آگهی شما موفق خواهد بود.

پلان های دو بعدی و سه بعدی را به صورت آنلاین ترسیم کنید

امروزه، می‌ توانید نقشه ‌های پلان ملک خود را به‌ سرعت و به ‌راحتی با استفاده از سایت های آنلاین دریافت کنید. برای این کار کافیست یک طرح یا اسکچ از نقشه طبقات خود را بارگذاری کنید، چند اندازه برای مقیاس اضافه کنید، و سپس نقشه طبقات شما آماده خواهد شد و می توانید نقشه ‌های طبقات 2D حرفه ‌ای و نقشه‌های طبقات سه ‌بعدی با کیفیت بالا را بدست آورید. اثاثیه، ابعاد و اندازه اتاق را اضافه کنید تا خریداران به راحتی اندازه و طراحی خانه شما را درک کنند. نقشه‌ های واضح و خوب نه تنها به خریداران کمک می ‌کند تا به راحتی بتوانند فضاهای یک خانه را تصور کنند، بلکه آگهی ملک شما را جذاب‌تر و خانه‌تان را به یادماندنی‌تر می‌ کنند.

5/5 - (2 امتیاز)
iman

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *