گالری ما

اطلاعات تماس

ایجاد میزکار در خانه

9 نکته اساسی برای ایجاد میزکار در خانه

در چند سال گذشته، عادات کاری به طور چشمگیری تغییر کرده اند. مردم بیشتر از هر زمان دیگری علاقه‌مند به کار در خانه شده اند و دیگر کسی به صورت متداول از خانه به محل کار خود رفت و آمد نمی کند. ایجاد میزکار در خانه را با این نکات زیباتر و کاراتر کنید.

اگر شما هنوز هم مشغول به کار روزانه در ساعات 9 تا 5 هستید، پس به یک محیط کاری راحت و آرام نیاز دارید؛ و هیچ راهی بهتر از طراحی یک میز اداری در داخل خانه برای بهبود عملکرد کاری شما نیست. به خصوص در زمانی که از نظر مقدار فضا و بودجه دچار محدودیت هستید، این امر می تواند بسیار کمک کننده باشد.

حتی شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و اپل اعلام کرده‌اند که با بازگشایی دفاتر پس از همه‌گیری کرونا، به دنبال مدل‌های کاری انعطاف‌پذیرتر هستند. بسیاری از شرکت‌های کوچک‌تر از این روش پیروی می‌کنند و راه‌حل‌های کاری ترکیبی را به کارمندان خود ارائه می‌دهند. در ادامه برخی از نکات طراحی محبوب را برای طراحی یک میز اداری مناسب در داخل جمع آوری کرده ایم.

خواندن  10 نکته ای که باید هنگام برنامه ریزی برای ساخت یک دفتر کار خانگی در نظر بگیرید

1. بهترین استفاده از فضا

هنگام انتخاب مکان مناسب برای نصب میز اداری داخلی خود، به دنبال فضاهای استفاده نشده یا کم استفاده در خانه خود باشید. طاقچه ها، فرورفتگی ها یا گوشه ها می توانند مکان های ایده آلی باشند. از طرف دیگر، می توانید میز خود را کنار یک پنجره یا زیر یک راه پله قرار دهید.

2.ایجاد میزکار در خانه: ساده نگه داشتن

نصب یک میز در خانه می تواند امری آسان و ارزان قیمت باشد، به خصوص اگر در اتاق خود یک فضای فرورفته طبیعی داشته باشید. به سادگی می توانید سه قطعه چوب را به صورت افقی در کنار یکدیگر قرار دهید و سپس یک سطح میز صاف را روی آن نصب کنید. در این شرایط شما حتی نیازی به پایه‌های میز ندارید چرا که میز شما به دیوار متصل می شود.

3.ایجاد میزکار در خانه: افزودن فضای ذخیره‌سازی

در یک دفتر کار خانگی شما به جایی نیاز خواهید داشت که تمام اسناد، لوازم التحریر و تجهیزات مرتبط با کار خود را نگه دارید. از همین رو می‌توانید قفسه‌ها و کمد‌های دیواری نصب کنید. اگر از فضای کافی در قسمت زیرین میز برخوردار هستید، می‌توانید چند کشو هم زیر میز برای نگهداری وسایل خود نصب کنید.

4.ایجاد میزکار در خانه: بیشینه‌سازی راحتی

کار کردن از خانه به معنای گذراندن زمان زیاد در خانه است. بنابراین، بسیار مهم است که احساس راحتی کنید. در برخی موارد ممکن است که کارفرمای شما از شما درخواست کند که یک گواهی ارزیابی ایمنی و بهداشتی از فضای کار خود ارائه دهید. بنابراین، توصیه ما به شما این است که یکم صندلی ارگونومیک و راحت خریداری کنید، در یک صندلی ارگونومیک سرمایه گذاری کنید، اطمینان حاصل کنید که ارتفاع میز حدود 76 سانتی‌متر باشد و در صورت نیاز مکانی را برای استراحت‌ پا در نظر بگیرید. همچنین باید یک فضا یا اتاق را انتخاب کنید که در آن راحت می‌توانید تمرکز کنید، توصیه می شود از فضاهای شلوغ خانه فاصله بگیرید. میز‌های ایستای در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده‌اند. استفاده از این میزها مزایای بسیاری برای سلامتی بدن دارد که از جمله آن‌ها می توان به کاهش درد پشت، افزایش سطح انرژی و حتی کمک به کاهش وزن اشاره کرد.

خواندن  9 نکته ضروری برای طراحی دفتر کار خانگی

5. بر افزایش جلوه های بصری تمرکز کنید

هنگام طراحی دفتر کار خانگی خود باید از رنگ های تیره و پررنگ پرهیز کنید. سعی کنید از سایه های مکمل استفاده کنید که با هم تداخل نداشته باشند و فضا را متناسب با شخصیت شما تزئین کنند.  از گیاهان برای احساس آرامش بیشتر استفاده کنید و برای کمک به الهام بخشیدن به خلاقیت خود، آثار هنری را آویزان کنید.

6. یک منطقه با نور طبیعی را انتخاب کنید

ایجاد میزکار در خانه
ایجاد میزکار در خانه

قرار دادن میز اداری در نزدیکی پنجره یک حرکت هوشمندانه است. با این کار شما از نور طبیعی فراوان به علاوه داشتن نمایی برای خیره شدن در حین فکر کردن بر روی یک ایده بهره خواهید برد.

7. از حریم خصوصی خود اطمینان حاصل کنید

هنگام کار در خانه، جداسازی محل کار و زندگی مهم است. قطعا شما نمی خواهید که هنگام تمرکز شما یک سگ پارس کند یا یکی از اعضای خانواده با صدای بلند مزاحم صحبت کاری شما شود. برای جلوگیری از این مشکلات می توانید نصب پانل های عایق صدا را روی دیوارهای خود در نظر بگیرید و محلی را انتخاب کنید که دارای درب باشد تا در صورت لزوم بتوانید از عوامل حواس پرتی فاصله بگیرید.

8. یک منطقه برای طوفان فکری ایجاد کنید

برای طوفان فکری خود می توانید یک تخته در کنار میزکار خود نصب کنید. حتی می توانید یک صندلی استراحت جداگانه قرار دهید و یک منطقه را برای تفکر خلاق اختصاص دهید.

9. قبل از خرید وسایل و تجهیزات، میزکار خود را طراحی کنید

برای ارزیابی سریع و مقایسه گزینه‌های مختلف، توصیه می‌کنیم ابتدا یک نقشه دقیق ایجاد کنید تا بهترین مکان را برای میز داخلی خود پیدا کنید. هنگامی که محل میز خود را پیدا کردید، به راحتی می توانید طراحی های لازم را انجام داده یا مبلمان را تغییر دهید تا ببینید چه عواملی برای شما عملکرد بهتری خواهند داشت.

خواندن  ایده های عالی دفتر کار در خانه

امیدواریم این نکات برای شما مفید بوده باشد و برای شما در ایجاد یک میزکار مناسب آرزوی موفقیت می کنیم!

Rate this post
iman

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *