گالری ما

اطلاعات تماس

7 ایده برای طراحی آشپزخانه

7 ایده برای طراحی آشپزخانه

ممکن است که کابینت‌ ها، کف‌ پوش، کاشی، لوازم آشپزخانه و رنگ ‌ها را انتخاب کرده باشید. اما چیزی که یک آشپزخانه را قابل زندگی می کند، ظاهر آن نیست بلکه کارایی آن است. ایده برای طراحی آشپزخانه را در ادامه بشناسید. در نوآرک تمامی طراحی خانه شما را از صفر تا 100 را اجرا میکنیم.

اگر قصد طراحی یک آشپزخانه را دارید، برخی ایده ‌های اصلی در مورد برنامه‌ ریزی آشپزخانه را باید در ذهن داشته باشید.

قبل از اینکه تصمیمات بزرگی بگیرید یا به طراحی و دکوراسیون آشپزخانه بپردازید، باید 7 ایده اساسی که در رابطه با طراحی آشپزخانه معرفی می ‌کنیم، را در نظر داشته باشید:

  1. 1.ایده برای طراحی آشپزخانه: کاهش تردد

به هر حال، آشپزخانه احتمالاً یک منطقه با تردد بالا در خانه خواهد بود. اما راه‌ هایی وجود دارد که می ‌توانید با استفاده از انها جلوی تبدیل شدن آشپزخانه به جایی برای نگهداری از نامه ‌ها، کوله ‌پشتی ‌ها و پالتوها را بگیرید.

قبل از اینکه وارد آشپزخانه شوید، یک فضایی را مانند یک اتاق کثیف (mudroom) ایجاد کنید تا بتوانید شلوغی که هر روز ممکن است شاهد آن باشید را کنترل کنید. هنگامی که در آشپزخانه هستید، مطمئن شوید که مسیر اصلی آشپزخانه بی ‌خطر است و هنگام باز بودن در یخچال یا فر، ورودی مسدود نمی ‌شود.

  1. 2.بین قسمت های اصلی آشپزخانه زیاد فاصله ایجاد کنید

هنگام طراحی آشپزخانه، باید کارهایی مانند آماده سازی غذا، سرو کردن و تمیز کردن آشپزخانه بعد از هر وعده غذایی را در نظر داشته باشید. نباید اجاق گاز را در یک گوشه آشپزخانه دور از سینک قرار دهید یا یخچال از اجاق گاز خیلی دور باشد، زیرا این کار باعث می شود هنگام غذا درست کردن یا سرو غذا و شستن ظرف ها به مشکل بر بخورید.

  1. 3.مطمئن شوید که جزیره آشپزخانه نه خیلی نزدیک و نه خیلی دور است

جزیره آشپزخانه جایی است که آماده ‌سازی غذا در آنجا انجام می‌ شود. اگر طراحی آشپزخانه شما شامل یک جزیره باشد، باید موقعیت آن را به دقت مشخص کنید. مطمئن شوید که جزیره جلوی لوازم الکتریکی اصلی مانند اجاق ‌های دیواری، ماشین ظرفشویی و یخچال را مسدود نخواهد کرد.

خواندن  طراحی دکوراسیون آشپزخانه رنگ سبز نعنایی

فضای کافی را برای باز شدن در دستگاه‌ ها به علاوه فضای عبور هنگام باز بودن درها فراهم کنید. با وجود این، نباید جزیره را دور از وسایلی مانند ظرفشویی، اجاق گاز، فر و یخچال طراحی کنید. بنابراین مطمئن شوید که جزیره ‌تان در محدوده دسترسی راحتی از هر کدام از این لوازم قرار دارد.

  1. 4.ابتدا جای سینک را مشخص کنید

بسیاری از طراحان هنگام طراحی آشپزخانه، ابتدا جای سینک را مشخص کرده و سپس از آنجا طراحی را ادامه می ‌دهند. این کار احتمالا به این دلیل است که مردم در طول روز وقت زیادی را صرف شستن ظروف می کنند. به هر حال این که طراحان ابتدا جای سینک را مشخص می‌ کنند، هنوز هم یک قاعده خوب به نظر می‌ آید.

اجاق گاز و یخچال نقش زیادی در آماده ‌سازی غذا دارند، اما همچنان سینک جایی است که ما بیشتر وقتمان را در آنجا سپری می‌ کنیم. سعی کنید سینک را در نزدیکی یک پنجره قرار دهید. همچنین، قرار دادن سینک در جزیره آشپزخانه هم یک انتخاب عالی است.

5. همیشه اجاق گاز را روی دیوار خارجی قرار دهید

وقتی تصمیم می‌ گیرید که اجاق گاز و فر را کجا بگذارید، به یاد داشته باشید که بهتر است آنها را در دیوار خارجی قرار دهید تا در دیگر مکان‌ ها مانند جزیره یا دیوار داخلی. این باعث می‌ شود نصب یک سیستم تهویه مناسب آسانتر (و کم هزینه ‌تر) باشد.

6. به ذخیره سازی عمودی فکر کنید

به جای اینکه تمام انرژی خود را روی ایجاد فضای کافی برای کابینت و کشو متمرکز کنید، کمی از آن انرژی را در پیکربندی فضای ذخیره سازی دیواری بگذارید.

خواندن  کابینت آشپزخانه خلاقانه برای یک آشپزخانه شیک

دیوارهای انبار راهی عالی برای گنجاندن لوازم کوچک، لوازم جانبی پخت و پز، ظروف چینی اضافی یا حتی یک کمد جارویی – در یک مکان مناسب است. قفسه‌ های باز، قلاب ‌های دیواری و قفسه ‌های قابلمه در بالای سر نه تنها راحت هستند بلکه اگر با وسایل مناسب ساخته شوند، می‌ توانند به فضای آشپزخانه زیبایی خاصی ببخشند.

7. تجسم آشپزخانه به صورت 3D

مهم نیست که چقدر برای طراحی، اندازه گیری و کابینت بندی آشپزخانه رویایی تان وقت می گذارید، می توانید با ابزارهای آنلاین آشپزخانه ایده آل خود را طراحی کنید یا از پینترست کمک بگیرید.

با استفاده از ابزارهای آنلاین می توانید چیدمان آشپزخانه تان را انجام داده و از اشتباهات پر هزینه و عیب های غیر قابل اصلاح جلوگیری کنید. با وجود چنین برنامه هایی نباید نگران طراحی آشپزخانه جدیدتان باشید!

Rate this post
iman

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *